YARA ÇEVRESİ BAKIM

YARA ÇEVRESİ BAKIM ANTİSEPTİK ÇÖZELTİ

YBSS

Bioxi vücut üzerindeki yaralı ortamların bakımlarında, periyodik temizliklerinde ve kapalı kaldıkları sürede yara etrafında oluşan mikrobik kirliliklerin temizliğinde güvenle kullanılmaktadır. Tüm vücudun,  yaralı ve yarasız cilt yüzeylerinde ve mukozada bulunan,  ulaşılması zor olan mikroorganizmaların ( bakteri ve mantarlar) etkili bir şekilde azaltarak kontaminasyonu önler. Tüm vücutta yaradan kaynaklanan kokuyu hızlı ve güvenilir bir şekilde yok eder.  Ameliyat öncesinde, yatalak hastalarda, cilt temizliği, kotu kokuların giderilmesi sağlar.  Diyaliz hastalarının kol bağlantı noktaları, yoğun bakım ünitelerindeki hastaların ağız, burun mukozası ve cilt temizliği, yeni doğan bebeklerin göbek bakımları ve pişik tedavisi,  yara yüzeyine yapışan kurumuş sargıların ıslatılması, açık yaraların iyileşmesi, kabuk bağlamış, kontamine ve kronik cilt yaralarının temizliği, bakımı ve nemlendirilmesi için etkin bir şekilde kullanılabilir.

 

– İyot, Alkol, Fenol, Aldehit gibi Kimyasallar ve Ağır Metaller içermez.

– Mikrobiyal yükü azaltarak, nemli yara iyileşme ortamını sağlar.

– Bioxi kronik yaralarda, (diyabetik, dekübitik ve venöz ülserler) için çok etkindir.

– Antibiyotik İçermez.

– Göz, burun ve ağız çevresinde kullanılabilir.

– Bioxi anti-toksiktir.

– Tahriş etmez ve İrritasyon sebep olmaz.

– Tamamen parçalanabilir, yağsız, boyasız ve ekoloiiktin (Biogredable).

– Otolitik debridmanı asiste eder.

– Köpürmez.

 

Bioxi® kullandıkça; Yara içi ve çevresinde oluşan ve/veya oluşabilecek enfeksiyon salgınlarını önlemek mümkündür. Geniş bir yara bakım tedavi alanına sahiptir. Yara ve çevresi temizliği sırasında herhangi bir ağrı oluşturmaz. Uygulaması basit ve kolaydır. Yara, kesik, sıyrık, yanık gibi doku yaralanmalarında tedavi sürecini hızlandırır. Hastanın hastanede kalma sürecini azaltır. Dolayısı ile tedavi masraflarını minimize eder.

Yara ve çevresinde herhangi bir enfeksiyon olmayacağından, dokunun eski haline yakın görünüm kavuşmasına yardımcı olur. Yara, sıyrık ve yanık tedavilerinde en uygun düşük maliyetli biyosidal üründür.

Bioxi®, yara ve çevresi bakımı tedavilerinde. Yeni Nesil olarak bilinen en iyi Biyosidal Süper Aktif üründür.

Bioxi®, enfeksiyonlarda; Çok düşük konsantrasyonlarda bile temas ettiği anda bakteri için öldürücüdür. Oluşmuş Biyofilim eredike edici özelliği vardır. Biyofilim altındaki dormant (uykuda olan) bakteriyi öldürebilmektedir.

Bioxi®, yara iyileşmesinde; Antimikrobiyel, Antibiyofilim, Biyofilim içindeki mikroorganizmayı öldürme, Fibroblast ve keratinositler üzerine doz bağımlı olarak proliferasyon (hücre çoğalması) üzerine olumlu etkisiyle güçlendirilmiştir.

 

Hijyenik yara dezenfeksiyonu için: Direk yaraya püskürterek, Steril bir kompres ile cilde sürerek, uygulanır. Uygulama sırasında yara ve çevresinin ürünle tamamen ıslanmasını sağlayınız.

 

Sonuçta; Kronik enfekte yaralarda geleneksel pansuman solüsyonlarından çok daha etkilidir.

 

AB Yönetmelik. : T.C. Sağlık Bakanlığı, Yara Çevresi Temizliği Antiseptik Solüsyon olarak ruhsatlandırılmıştır. Avrupa ve Amerika Lisanslarına Sahiptir.

 

Kimyasal Bileşimi ve Özellikleri: Aktif Klor %0,0229 ( Cas no: 7681-52-9)(g/l veya % w/w), NaOCl %0,024 ,  Yardımcı Madde: Çözücü % 99.976 Süper Aktif Su  ( Redoks Değeri > 950mV)

 

KULLANMADAN ÖNCE ETİKETİ ve PROSPEKTÜSÜNÜ MUTLAKA OKUYUNUZ.

ArabicEnglishGermanTurkish