Ağız Bakım

Bioxi® Ağız bakım spreyi nedir?

????????????????????????????????????

Bioxi®, bakterisid etkili Biyosidal doğal bir antiseptiktir. Bioxi® antiseptik etken maddesi pozitif yüklü +mV olduğundan, ağızın çalkalanması sırasında, negatif bir yüke sahip olan diş, plak ve oral mukoza yüzeylerine ve instraselüler komponentlerin zayıflamasına neden olan mikroorganizmaların hücre duvarı üzerine adsorbe olarak bakteri hücre membranının parçalanmasına neden olur. Bioxi® antiseptik, adsorbe olduğu bu yerlerden 24 saat süresince kademeli olarak salınır. Bu salınma bakteriyostatik etkinin devamını sağlar. Farmakokinetik çalışmalar göstermiştir ki, spreylemeyi takiben Bioxi® antiseptik yaklaşık %30’u oral kavitede kalır ve ağızdaki sıvılar içine yavaş yavaş salınır.

Çalışmalar Bioxi® ‘nin gastro intestinal kanaldan absorbsiyonunun çok az olduğunu göstermiştir. Genel amaçlı olarak ağız ve mukoza antisepsisinde kullanılır. T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI AKREDİTE LABORATUVARLAR’ ı tarafından etkinliği kanıtlanmıştır.

Bioxi®® , dayanıklı (substantivity) ve  ikinci jenerasyon antiseptik olup; hem çürük, hem gingivitisi azaltmada birinci jenerasyon ajanlardan daha etkilidir.

  • Günlük kullanım için uygundur.
  • Ağız içi pH ile uyumludur.
  • Ferahlatıcı nane aroması içerir.
  • Diş çürüğünden sorumlu tutulan mutans streptokoklar üzerinde de antibakteriyel bir etkiye sahiptir.
  • Ağız – Boğaz enfeksiyonların önlenmesinde, yara temizliğinde, dermatitlerin tedavisinde de kullanılır.
  • Ağız ve boğazdaki yaraların bakteri sayısını azaltır.
  • Ağızdaki kötü kokuları yok eder.

 

Bioxi®, ağız ve boğaz enfeksiyonlarında da, ağız cerrahisi ve dental hastalıkların tedavisinde, gingivitis önlenmesinde, paradental hastalıklar, dental plakların önlenmesinde profilaktik olarak ve yardımcı olarak kullanılmaktadır. Kullanımı dişlerde renk değişikliğine neden olmaz.

İçindekiler: Hypochlorous Acid (HOCL),water, oxygen, salt, aroma.

Bioxi bakım spreyi, ağız ve boğaz mukozasında enflamasyon ve ağrıyla seyreden diş eti iltihabı, ağız yüzeyi iltihabı, yutak iltihabı, bademcik iltihabı ve ağız içinde görülen yaralarda,

Ağız ve boğazda iltihap oluşturan mikrobik hastalıkların önlenmesinde, hastanın yutma fonksiyonunun rahatlatılması ve diş eti rahatsızlıklarında belirtilerin giderilmesinde,

Dişleri çevreleyen dokulardaki işlemlerden önce ve sonra,

Işın tedavisi ve kanser ilaç tedavisi sonrası veya diğer nedenlere bağlı ağız içi tabakasının iltihaplarında (mukozitlerde),

Dişlerin etrafındaki bakteri ve yiyecek artıklarının oluşturduğu tabakanın (dental plak) önlenmesinde kullanılır. Günlük kullanıma uygundur.

Zararlı Türü-Yaşam evresi Uygulama Alanı Uygulama Şekli Uygulama Dozu Uygulama Aralığı  
Antiseptik & Dezenfektan
Ağız – Boğaz ve Diş Eti Spreyi                        ( TİP-1)
* S. aureus, P.aeruginosa, E. hirea, E. coli, C.albicans, A. brasiliensis ,Polio virus type 1, Adenovirus, type 5, Murine norovirus, M. terrae, M. Avium Genel Kullanım Ağzınızı iyice açarak spreyi uygulanacak bölgeye yönlendirin. Püskürtmek için pompalama düğmesine belirtilen sayı kadar hızlıca basın. Günde 3-4 defa; yetişkinler 4-5 püskürtme, 6 yaş ve üzeri çocuklarda 2 püskürtme şeklinde uygulanır.  
Enfeksiyon Durumunda Kullanım Hekim önerisine bağlı olarak, orofarengeal bölgedeki enfeksiyonlarda ve bu bölgedeki operasyonlar sonrasında günde 6-8 defa; yetişkinler 4-5 püskürtme, 6 yaş ve üzeri çocuklarda 3 püskürtme şeklinde uygulanır.  
* E. Coli ATCC 10536, S. Aureus ATCC 6538, P. Aeruginosa ATCC 15442, E. Hirae ATCC 10541, L. Pneumophila ATCC 33152, E. Faecium ATCC 6057, A. Albicans ATCC 10231, A. Niger ATCC 16404, M. Terrae ATCC 15775(strain W45), M. Avium ATCC 15769, P. Vulgaris ATCC 13315, B. Enterovirus Type1, H. Ratavirus ATCC VR-2018, M. Norovirus PTA-5935, H. Adenovirus Type5, Poliovirus Type1,   O. Paura, S. Quadricauda, P. Minnesotense gibi Zararlı mikroorganizmalar üzerinde %99,999 T.C. Sağlık Bakanlığı Akredite Laboratuvarlar tarafından etkinliği kanıtlanmıştır.  
 
 

 

ArabicEnglishGermanTurkish